Idź do
Sortowanie:

Wiosenny numer Kwartalnika Głos Puszczyka WPN już dostępny

Dla wszystkich miłośników przyrody mamy już wiosenne wydanie Głosu Puszczyka - Kwartalnika WPN, które wydajemy razem z Gminą Mosina. W tym numerze m.in. :  TEMAT NUMERU: Czas powrotów - o ptasich wędrówkach słów kilka; TEMAT SPECJALNY: Drzewa pomnikowe w WPN; FAUNA WPN: O wilku mowa, a wilk ...tuż, ...tuż; TURYSTYKA, NA TROPACH LĄDOLODU, CHRZĄSZCZE, HISTORIA W PARKU i wiele innych...
Idź do strony

Aktywny senior z sąsiedztwa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów na spacery z edukatorem po Wielkopolskim Parku Narodowym!
Idź do strony

CEE Rekomendowaną Atrakcją Turystyczną Powiatu Poznańskiego

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego uzyskało Certyfikat Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego w kategorii parki rozrywki/ ośrodki edukacji.
Idź do strony

Tajemnice rezydencji Greisera

Zapraszamy do obejrzenia 2 realizacji filmowych zrealizowanych przez Stowarzyszenie Eksploracji Perkun, w których Pan Stefan Jarek – kierownik zespołu ds. administracji, zdradza tajemnice rezydencji Arthura Greisera oraz sąsiadujących budynków gospodarczych.
Idź do strony

Audycja "DRZWI DO LASU" w Radiu Poznań

Zachęcamy do posłuchania ciekawostek związanych z żurawiami, ich przelotami i życiem rodzinnym, o których opowiadają p.Michał Białek z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz p. Błażej Nowak z Wielkopolskiego Parku Narodowego. Audycję prowadzi p. Rafał Regulski.
Idź do strony

Szósty zimowy numer Kwartalnika Głos Puszczyka WPN już dostępny

Wielkopolski Park Narodowy to bogactwo flory i fauny. To kraina form polodowcowych i wyjątkowych krajobrazów, których piękno i wyjątkowość chcemy Wam przybliżyć. Dzięki współpracy Gminy Mosina i WPN powstało pismo – kwartalnik, który pozwoli Wam poznać fascynujący świat Wielkopolskiego Parku Narodowego. Premierowy, zimowy numer kwartalnika „Głos Puszczyka WPN” jest już dostępny na stronie Parku i Gminy Mosina.
Idź do strony

Nowa wystawa fotograficzna!

Zapraszamy na nową wystawę fotografii przyrodniczej autorstwa Mariusza Jarka! Wystawa prezentowana jest w budynku Dyrekcji WPN w Jeziorach, w dni robocze w godzinach od 7:00 – 15:00 oraz w niedziele od godz. 10:00 do 17:00.
Idź do strony

Zajęcia edukacyjne

Ruszyły zapisy na zajęcia edukacyjne prowadzone przez Centrum Edukacji Ekologicznej WPN.
Idź do strony

Wyłożenie projektu Planu urządzenia lasu do publicznego wglądu

Dyrektor Wielkopolskiego Parku Narodowego informuje o wyłożeniu projektu Planu Urządzenia Lasu (PUL) dla lasów Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Wielkopolskiego Parku Narodowego „OBIEKT NIWKA” na okres od 01.01.2024 r. do 31.12.2033 r. wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i obszary Natura 2000 do publicznego wglądu.
Idź do strony

Przetarg na zadania ochronne WPN 2024-2025

Wielkopolski Park Narodowy ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na zadania ochronne Wielkopolskiego Parku Narodowego do wykonania w latach 2024-2025, podzielony na 5 części: Część nr 1 Obwód ochronny Morena prace leśne 2024-2025 Część nr 2 Obwód ochronny Morena cięcia 2024-2025 Część nr 3 Obwód ochronny Morena turystyka 2024-2025 Część nr 4 Obwód ochronny Morena prace nieleśne 2024-2025 Część nr 5 Obwód ochronny Wiry turystyka 2024-2025
Idź do strony

Ferie zimowe w Wielkopolskim Parku Narodowym!

Serdecznie zapraszamy  do skorzystania ze specjalnej oferty zajęć edukacyjnych przygotowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego na  okres ferii zimowych 2024 roku! Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku, w terminie od 29 stycznia do 29 lutego 2024 roku!
Idź do strony

Piąty numer Kwartalnika Głos Puszczyka WPN już dostępny

Wielkopolski Park Narodowy to bogactwo flory i fauny. To kraina form polodowcowych i wyjątkowych krajobrazów, których piękno i wyjątkowość chcemy Wam przybliżyć. Dzięki współpracy Gminy Mosina i WPN powstało pismo – kwartalnik, który pozwoli Wam poznać fascynujący świat Wielkopolskiego Parku Narodowego. Premierowy, jesienny numer kwartalnika „Głos Puszczyka WPN” jest już dostępny na stronie Parku i Gminy Mosina.
Idź do strony

Wydarzenia

Najbliższe wydarzenia w Wielkopolskim Parku Narodowym

Brak wydarzeń w wybranym przedziale czasowym